Szał kryptowalut trwa. Jak zdobyć swoje pierwsze kryptowaluty?

Kochani kilka lat temu pisałem o zarabianiu w bitcoinach. Kurcze okazałem się za głupi, brakło mi wyobraźni (w sprawie kursu). Dzisiaj postaram się pokrótce opisać to co mnie najbardziej dziś kręci w kryptowalutach.

Sposoby na zdobycie swoich pierwszych kryptowalut

Generalnie można wymienić następujący metody pozyskania kryptowalut: zakup na giełdzie, mining i staking (w przypadku walut opartych na PoS), wykonanie określonych prac za kryptowaluty (np. faucety, skracanie linków, pisanie tekstów). Giełdy wielu ludzi napawają obawami, że cała kasa przepadnie, więc na poczatku  trochę o miningu. Kopanie bitcoinów jest dziś bardzo trudne (nie dajcie się nabrać na clod mining!), więc trzeba się zabrać za inne waluty, ja wybrałem monero, aeon i bytecoin.

Coinhive

zarabiamy monero dzięki internetowi konkretnie dzięki kompuerom innych. Rodzą się to jednak problemy etyczne (powinniśmy poinformować o tym użytkowników naszej strony. Ja na złotych klikach nie zainstalowałem sobie minera zrobiłem to za to na dwóch moich stronach zapleczowych, które nie mają w tej chwili prawie żadnego ruchu (wąsacze i polska muzyka zachęcam przy okazji do odwiedzin – zobaczycie moje zaplecze i pozwolicie mi zarobić kilka hashów). Moglibyście się zapytać dlaczego nie zamieszczam na stronach, które mają największy ruch. Odpowiadam niektóre antywirusy np.Avast wykrywają skryp java kopiący monero jako szkodliwwe oprogramowanie. Nie chcę, żeby złote kliki spadały w rankingach wyszukiwania przez taką głupotę, więc rezygnuję z tego. Można także publikować shortlinki tu np. link do mojej strony o płatnych ankietach.

zarabianie z coinhive

Minergate

To bardzo ciekawa inicjatywa, bo pozwala spróbować kopać kryptoszki nawet komputerowym lajkonikom, tzn. laikom. Nie trzeba nic konfigurować, instalujemy tylko program pobrany z ich strony. Następnie, albo wcześniej rejestrujemy się  najlepiej z mojego linku referencyjnego. Wybieramy jaką walutę chcemy kopać za pomocą cpu (procesora), jaką za pomocą gpu (karty graficznej), wybieramy ilość rdzeni, które będą uczestniczyć w miningu  i zaczynamy kopać. Nie nastawiajcie się na jakieś wielkie kokosy. Jeżeli dysponujecie darmowym prądem to można w to wejść. Chociaż należy pamiętać, że dziś monero to 180-190 dolców a za rok może to być 1000 (albo 30, różnie to bywa). Jeżeli chcielbyście zobaczyć co to jest mining kryptowalut to polecam minergate. Jedna uwaga unikajcie kopania martwych krtowalut typu INF8, Moneta Verde. Najlepiej od razu je ukryć. Czasami waluty te wybiera program automatycznie w opcji „smart mining”. Lepiej więc tej opcji po prostu nie włącząć i ręcznie wybrać kopane kryptowaluty. Ja oprócz monero, kopię  aeon i bcn.

minergate zarabianie

Gdzie zarobiłem swoje pierwsze bitcoiny?

Pierwsze bitcoiny zarobiłem w 2013 roku. Wtedy myślałem, że jest straszny hype na bitcoina, ale okazałem się człowiekiem z małą wyobraźnią. Rację miał Drapper. Początkowo najlepsze efekty przynosił mi coinurl, następnie przerzuciłem się na faucety i znów kokosów się nie dorobiłem (0,05 BTC), ale przy dzisiejszym kursie  jest to już coś.

Perspektywiczne altcoiny

Ja stawiam teraz na nimiq, monero i bytecoina. Nie jest to rada w sensie inwestycyjnym, ale po prostu moja intuicja. Szczególnie przygladajcie się nimiqowi.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania wpisu. Artykuł nieco rozszerzę, albo napiszę drugi wątek. Ciekaw jestem waszych opinii.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.